Deltagare tävling - Sweden International Horse Show

Deltagare tävling

Internationell hoppning – Entry List
Marlon Modolo Zanotelli, Brasilien
Jur Vrieling, Nederländerna
Olivier Philippaerts, Belgien
Nicola Philippaerts, Belgien
Geir Gulliksen, Norge
Janne Friederike Meyer-Zimmermann, Tyskland
John Whitaker, Storbritannien
Harrie Smolders, Nederländerna
Bertram Allen, Irland
Svenska hoppryttare:
Malin Baryard Johnsson
Douglas Lindelöw
Peder Fredricson
Henrik von Eckermann
Evelina Tovek
Nicole Persson
Stephanie Holmén
Irma Karlsson
Robin Ingvarsson

Saab Top 10 Dressage – Entry List
Isabell Werth, Tyskland
Therese Nilshagen, Sverige
Patrik Kittel, Sverige
Cathrine Dufour, Danmark
Helen Langehanenberg, Tyskland
Severo Jesus Jurado Lopez, Spanien
Inessa Merkulova, Ryssland
Tinne Vilhelmson Silfvén, Sverige
Anna Zibrandtsen, Danmark
Rose Mathisen, Sverige

FEI World Cup Driving – Entry List
Boyd Exell, Australien
Edouard Simonet, Belgien
Chester Weber, USA
Glenn Geerts, Belgien
Georg von Stein, Tyskland
Fredrik Persson – wild card, Sverige

Inomhusfälttävlan – Entry List
Tyskland
Ingrid Klimke
Peter Thomsen
Andreas Ostholt
Hanna Knüppel

Storbritannien
Ben Hobday
Tom McEwen
Georgie Spence

Sverige
Sara Algotsson Ostholt
Niklas Lindbäck
Ludwig Svennerstål
Louise Svensson Jähde

Nya Zeeland
Tim Price

Danmark
Peter Flarup

Irland
Joseph Murphy
Elisabeth Power

Lövsta Future Challenge – Entry List
Unga Ryttare:
Lina Dolk-Biggles, Gnesta Ridklubb
Lina Jönsson-Quentin, Särö Ridklubb
Isabella Tovek – Happiness (ersätter Emma Jönsson)
Mathilde Hannell-Deela Mae, Falkenbergsortens Ryttarförening
Unga Hästar:
Sandra Dahlin, Ichi, Heby Ridklubb
Jennifer Svensson-Sibelius, Ronneby Ridklubb
Märit Olofsson Nääs – Strolchi, Sällskapet Segersta Sportryttare
Cecilia Kristoffersen- Hampuz M.Ge, Willands Ryttarförening

Dressage Power Future Stars – Entry List
Finalklara ekipage:
Jeanna Högberg – Fiorucci HT
Stefan Jansson – Locatelli
Marina Matsson – Quartermain
Emilie Nyreröd – Floppy Disc
Sofie Relander – Barcelona MW
Kristian von Krusenstierna – It´s ad Hoc

Champion of the Winners – Entry List
Marina Mattsson och Fireball Macohl
Pernilla André Hokfelt och Damien
Jeanna Högberg och Astoria
Karin Öljemark och Tiger G
Jacob Nörby Sörensen och Amplemento
Jacob Nörby Sörensen och Gammelenggårds Zappa

Prins Carl Philips Pris presented by Hööks – Entry List
D-ponny:
Filippa Hellström – Carnhill Clover Lass
Kajsa Björe – Bright Eyes
Hilda Denkert – Carriag Donn
Emma Forsell – Poetics Sugar Rush
C-ponny:
Mathilda Bohlin – Topp Silvio Hästak
Lilly Johansson – Small Titan
Ebba Danielsson – Smithstown Toodles
Izabelle Stolth – Steel Flight

SIHS Ponny Kür presented by Staben Staben Stallströ – Entry List
My Sandgren/Lykkes Chester
Sandra Andersson Wickström/Money Boy (ersätter Cecilia Bergåkra Berglund)
Amanda Barnestam Olsson/Jarno RP 145
Amanda Lindholm/Hollys Cerwin

Next Champion by Agria – Entry List
Astree de Burgo – Marlon Zanotelli, Brasilien
Firefly H – Geir Gulliksen, Norge
Certina M – Jörgen Larsson, Sverige
Mexico – Fredrik Spetz, Sverige
Stardust – Emma Emanuelsson, Sverige
Decurio – Niklas Arvidsson, Sverige
Dylan N 1312 – Stephanie Holmén, Sverige
Saint Tropez Soul – Douglas Lindelöw, Sverige